Novinky


20.9. 2021
Vylepšete si s námi ceny kancelářských potřeb
Před nedávnem jsme Vás informovali o extrémním růstu cen energií. Během té krátké doby stouply o dalších 20 % nahoru, a tak pevně doufáme, že se Vám podařilo nakoupit ještě v rámci možností výhodně.
Zatímco cena elektřiny tedy atakuje svá historická maxima a my na to upíráme veškerou svou pozornost, jsou komodity a služby, které se mohou zdát nepodstatné… No, ale znáte to – korunka ke korunce a najednou nám na zemi leží peníze, které nesbíráme.
Jedna z takových opomíjených oblastí nákupu jsou kancelářské potřeby. Ony se ty jary a kávičky „ztrácejí v davu“ a i když za ně možná neplatíte miliony ročně, stovky tisíc to být mohou a šetří se na nich nepoměrně lépe, než na zmíněných energiích (aktuálně snižujeme ceny cca o 20 %). Nejinak jsou na tom ochranné pracovní pomůcky, pracovní oděvy, čistící utěrky apod.
Pojďme svoji pozornost upřít na oblasti, se kterými můžeme něco udělat!

7.9. 2021
Co se stalo s cenou elektřiny?
Za poslední rok se cena elektřiny na Lipské burze zvýšila téměř o 100 % a dostala se tak na své dlouhodobé maximum. A dle informací, které máme od dodavatelů, se razantní pokles ceny už nepředpokládá. Co za tím stojí?
Jedním z důvodů razantního růstu cen jsou emisní povolenky. Jen v letošním roce zdražily o 75 procent. Cenu žene vzhůru také postupující uzavírání německých uhelných a jaderných elektráren. Letos se v Německu odstavují další tři uhelné elektrárny a tento trend bude nadále pokračovat. V neposlední řadě nelze očekávat výrazné snížení ceny také z důvodu stoupající poptávky, jako je to na podzim obvyklé.
Pokud se v této cenové džungli neorientujete, rádi Vám s nákupem pomůžeme!

20.5. 2021
Aukce na hutní materiál pozastaveny!
Jsme si vědomi aktuální situace na trhu a vzhledem k tomu jsme byli nuceni pozastavit veškeré aukce na hutní materiál a jejich obnovení plánujeme hned po narovnání celosvětové situace.
Na druhou stranu dosahujeme výborných výsledků v aktuálně hodně řešené oblasti osobních ochranných pracovních pomůcek, což dokládají i doporučení ze strany našich zákazníků. Mimo jiné se o tom přesvědčila i firma HOLLEN CZ s.r.o., které jsme elektronickými aukcemi prozatím přinesli úsporu převyšující jeden milion korun.
Proto na rozdíl od aktuálně rizikových oblastí (jako jsou např. obalové materiály nebo hutní materiál), se s námi neváhejte pustit do snižování vašich nákladů právě v oblasti ochranných pomůcek.

16.12. 2020
Celozávodní dovolená!
Vážení obchodní partneři,
v období od 20.12.2020 do 1.1.2021 máme celozávodní dovolenou.
Těšíme se na Vás opět po Novém roce!


23.3. 2020
Aukce i při karanténě?
Vážení zákazníci,
rádi bychom Vás ujistili, že pro Vás fungujeme i v těchto těžkých časech a trpělivě vyčkáváme, až nás budete potřebovat.
Ti z Vás, kteří v omezeném provozu fungujete a chcete již nyní budovat své úspory, přijměte, prosím, naši radu zaměřit se primárně na energie. Ceny elektřiny a plynu se vlivem posledních událostí ocitají nebývale nízko a lze očekávat, že tento stav dlouho nepotrvá.
Další z tipů je nákup v jiné měně – koruna oslabuje, proto nákup energií např. v EUR znamená více nabídek a vyšší úspory. Vše s Vámi rádi projdeme podrobněji, neváhejte nás kontaktovat.
Přejeme Vám mnoho sil do nadcházejícího období, jsme v tom spolu!

17.12. 2019
Celozávodní dovolená!
Vážení obchodní partneři,
v období od 20.12.2019 do 1.1.2020 máme celozávodní dovolenou.
Těšíme se na Vás opět po Novém roce!

12.9. 2019
Podzim = nejvyšší čas na nákup energií.

27.6. 2019
Co aktuálně frčí?
Jestli máte ve Vaší firmě na nákupu plné ruce práce a lámete si hlavu, s čím začít nejdřív, máme pro Vás dobré tipy!
Podle našich výsledků z posledních aukcí je stále aktuální nákup energií. Blíží se období, kdy cena začne vlivem rostoucí poptávky stoupat, takže pokud ještě nemáte na příští rok nakoupeno, vzhůru do toho!
I přes nadcházející prázdniny jsou při výběrových řízeních stále aktivní také dodavatelé obalových materiálů, kancelářských potřeb, ochranných pracovních pomůcek či služeb jako jsou úklid a ostraha.

28.3. 2019
Obaly, obaly, obaly…
Stejně jako první vlaštovky, dorazily k nám i nové příležitosti v oblasti optimalizace nákladů. Na výsluní jsou po měsících stagnace opět obalové materiály, které jsou v poslední době na předních příčkách komodit, u nichž snižujeme náklady nejvíce.
Potvrzuje to také pan Radek Kurc, obchodní ředitel Západočeského konzumního družstva Sušice (COOP): „Rozhodli jsme se využít novou formu nákupu prostřednictvím aukcí. Po jednání se zástupcem AP Centra jsme za nejvhodnější oblast pro pilotní aukci vybrali nákup obalového materiálu (sáčky, folie…). Celkový objem výběrového řízení čítal okolo 1,5 mil. Kč a na základě možnosti volby vítězného dodavatele jsme se rozhodli pro našeho stávajícího dodavatele, u kterého jsme snížili ceny oproti původním o 16 %.“
Na jaře se mnoho firem také rozhoduje pro nákup energií – i v této oblasti jsme schopni Vám rychle a efektivně snížit plánované náklady. V případě zájmu o více informací jsme tu pro Vás.

20.11. 2018
Onkorálky
Naše firma se rozhodla podpořit projekt ONKORÁLKY od Kubíčka. Tuto iniciativu vedou stateční rodiče Kubíčka, který trpí vzácnou formou rakoviny nadledvin. Společně vyrábí náramky na ruku na přání, jejichž symbolem má být boj proti rakovině. Výtěžek z jejich prodeje a sponzorských darů je věnován NF KRTEK a personálu zdravotních sester na dětské onkologii.
Onkorálky si můžete objednávat ZDE a přispět libovolnou částkou můžete na účet č. 225572202/0600.

10.10. 2018
Rok se s rokem sešel a stateční zástupci naší firmy byli opět darovat krev ve Fakultní nemocnici Brno.

30.8. 2018
Přichází podzim, čas na nákup energií
Vážení zákazníci,
pokud ještě nemáte vyřešen nákup energií na příští rok, doporučujeme Vám s výběrovým řízením na dodavatele neotálet. Podle energetických expertů je nyní cena elektrické energie nejvýše za posledních 6 let, a to kvůli drahému uhlí a ceně emisních povolenek a po následujících 5 let se opět očekává růst cen.
Elektřina a plyn jsou ideální komodity pro nákup prostřednictvím e-aukce – výběrové řízení je velmi rychlé a efektivní a účastní se jej široké spektrum dodavatelů.
V případě zájmu o více informací jsme tu pro Vás.

6.6. 2018
Jak stokrát snížit ceny?
Stačí vybrat vhodnou oblast a nechat nás pracovat.
Své o tom ví česká výrobně obchodní společnost HET spol. s r.o. působící v oblasti stavebních a nátěrových hmot. Výrobní ředitel společnosti, pan Milan Čech, shrnuje svoji zkušenost s aukcemi s AP Centrem takto: „Ještě jsme tuto formu nákupu nezkoušeli a bylo pro nás překvapením, že se aukce účastnilo 26 dodavatelů. Celkový objem zakázky byl přes jeden milion korun, přičemž dodavatelé výslednou cenu snížili 167 shozy a celková úspora přesáhla 15 %.“

3.4. 2018
Aukce na odpady opět v kurzu!
Jestliže byste rádi vyzkoušeli, co e-aukce dovedou, a hledáte vhodnou oblast, zvažte využití aukcí na snížení ceny u svozu a likvidace odpadů. U této služby se nám dlouhodobě daří snižovat našim zákazníkům náklady, jak dokazuje také spolupráce s klíčovým výrobcem a inovátorem v oblasti průmyslového textilu, společností BARTOŇ – textil, a.s. Finanční ředitel společnosti, pan Ing. Jiří Hájek, hodnotí spolupráci takto: „Soutěžily se nákupní i prodejní opdady různého typu – komunální odpad, kompozitní tkaniny, plastové a papírové obaly, a také motorové, mazací a převodové oleje. Jako vítěze výběrového řízení jsme označili pro nás dobře známého dodavatele, který nám nabídl ceny nižší i více než 15 %. Služby elektronických aukcí vnímám optimisticky a mohu ji doporučit i dalším společnostem.

4.1. 2018
UŠETŘENO PŘES 300 MILIONŮ!
Vážení zákazníci, dodavatelé, partneři,
přejem Vám úspěšný start do nového roku, hodně dobrých myšlenek, chuť do práce a pevné zdraví.
K tomuto přání připojujeme poděkování za Vaši důvěru a dobrou spolupráci v uplynulém roce, kdy se nám podařilo překonat hranici 300 milionů Kč, které jsme ušetřili našim zákazníkům v posledních 10 letech.

5.9. 2017
AP Centrum opět na darování krve
Již po druhé jsme se vypravili do transfúzního a tkáňového oddělení Fakultní nemocnice v Brně, abychom společně darovali krev. Také tentokrát to všichni statečně zvládli a s pomocí sympatického personálu nemocnice jsme prožili příjemné ráno. Všem můžeme tuto zkušenost vřele doporučit a těšíme se zase za rok!

26.6. 2017
Celozávodní dovolená
Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás obeznámit, že dne 7.7.2017 máme celozávodní dovolenou. Od 10.7.2017 jsme Vám opět plně k dispozici.

22.3. 2017
Platíte stovky tisíc za dopravu? Snižte Vaše náklady pomocí aukcí jako KRÁLOVOPOLSKÁ, a.s.
Oblast logistiky je stále větším problémem z hlediska udržitelnosti nákladů. Firmy bojují s výkyvy cen kvůli legislativním změnám v některých cílových destinacích a kvůli proměnlivým cenám PHM a mýta.
Společnost KRÁLOVOPOLSKÁ, přední dodavatel aparátů pro chemický a strojírenský průmysl, si s tímto problémem poradila – svěřila své náklady do rukou AP Centra.
„Firma Aukční poradenské centrum pro nás dělala výběrové řízení na dopravce, které bylo nestandardní v tom, že bylo nejprve potřeba udělat audit nákupu a vymyslet, jak výběrové řízení postavit, jelikož nemáme vždy dopředu známé cílové destinace a konkrétní trasy. V rámci e-aukce se o spolupráci s námi seriózně ucházelo 5 firem, při čemž oproti původním cenám se podařilo snížit náklady o více než 0,5 mil. Kč,“ popsal situaci Ing. Pavel Zábrana, ředitel nákupu.
Pokud jsou pro Vás náklady v dopravě aktuální otázkou, obraťte se na nás. Rádi Vám vymyslíme řešení na míru.